Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w 2023 r.

Urząd Gminy Gierałtowice informuje, że na terenie gminy Gierałtowice odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wysegregowanych z odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych. Szczegółowa lista odpadów odbieranych w trakcie zbiórki znajduje się w załączonym wykazie. Odpady inne niż wymienione w wykazie nie będą odbierane.

Odpady należy wystawić bezpośrednio przed swoją nieruchomość tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godziny 6:00 w dniu zbiórki w danym sołectwie.

Odpady wystawione po tym terminie nie będą odbierane.

17.04.2023 r. (poniedziałek)

sołectwo Przyszowice – całość

24.04.2023 r. (poniedziałek)

sołectwo Gierałtowice – całość

08.05.2023 r. (poniedziałek)

sołectwo Paniówki – całość

15.05.2023 r. (poniedziałek)

sołectwo Chudów – całość

 

Wszelkich informacji udziela Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gierałtowice.

Wykaz zbieranych odpadów

ODPADY WIELKOGABARYTOWE – wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane

  1. meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.),
  2. elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, walizki, torby podróżne, lampy i żyrandole bez żarówek, obudowy sprzętu elektronicznego, itp.),
  3. meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
  4. sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.),
  5. wózki i chodziki dziecięce,
  6. zabawki dużych rozmiarów,
  7. duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, itp.),
  8. armatura sanitarna (umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, sedesy, itp.),

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY – sprzęt RTV i AGD, komputery, monitory, wiertarki, kosiarki elektryczne, itp.

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach), odpady ogrodowe (gałęzie, liście, trawa, itp.), odpady budowlane (deski drewniane, belki, panele, grzejniki, płytki, rury, rolety, itp.), odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, folie, itp.), części samochodowe (zderzaki, lusterka samochodowe, kołpaki, itp.), zużyte opony, inne odpady komunalne oraz nie będą odbierane DRZWI I OKNA.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wystawienia odpadu prosi się o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy, pod numerem (32) 30 11 391 lub 393.

PDFOgłoszenie wielkogabarytowe ogólne 2023.pdf (805,40KB)

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera