Światowe Forum Miejskie

Zapraszamy do udziału w aktywnościach przygotowanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

W dniach 26-30 czerwca br. spotykamy się w Katowicach. Jedną z jedenastu stref w czasie tego wielkiego wydarzenia jest strefa GZM -  Metrolab (umiejscowiona w CINIBA ul. Bankowa 11)  oraz aktywności poświęcone dronom, zlokalizowane w kilku miejscach w tym w głównej strefie (Blue Zone).

Podczas WUF Metropolia zaprasza do strefy MetroLab – metropolitalnego laboratorium miejskiego.

Strefa Metrolab będzie działać w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach od 26 do 30 czerwca. Będzie tętnić życiem każdego dnia od godziny 10:00 do 21:00. W bogatym programie przygotowano wydarzenia, w których mogą uczestniczyć dorośli i dzieci.

W strefie będzie działać Metrolab Cafe, która będzie serwować kawę i herbatę zwiedzającym.

Przez pięć dni, Od rana do wieczora Metrolab będzie strefą inspiracji, wymiany doświadczeń i wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań w tkance miejskiej. Gil Peñalosa, światowy autorytet w dziedzinie tworzenia demokratycznych i przystępnych mieszkańcom przestrzeni miejskich opowie o zasadach aktywności i partycypacji mieszkańców w kształtowaniu przestrzeni miejskiej. W planach również debaty dotyczące m.in. procesów metropolizacji, współmieszkalnictwa oraz rozwoju mikro turystyki w dużych organizmach miejskich. Można będzie spotkać m.in. światowej sławy architekta Przemo Łukasika, Filipa Springera- reportażystę i fotografa oraz Olgę Drendę- pisarkę oraz historyczkę Annę Syskę, autorkę książki „Spodek w Zenicie”.

Wydarzenia, które przygotowała Metropolia GZM podczas WUF są inauguracją projektu MetroLab. To miejskie laboratorium współpracy- otwarte na dialog o mieście i wspólne rozwiązywanie problemów. Ma wspierać zadania Metropolii m.in. w zakresie kształtowania ładu przestrzennego, rozwoju społecznego i gospodarczego, czy transportu. Jednym z punktów programu będą również Wycieczki po Metropolii – udział w nich jak w pozostałych wydarzeniach jest bezpłatny.

Drony dla miast – to wydarzenia poświęcone roli bezzałogowych statków powietrznych w miastach. Wydarzenia odbywają się w kilku miejscach – m.in. w Blue Zone, w Strefie Innowacji oraz w czasie Droniady – w plenerze. Event plenerowy to dobra propozycja da tych, którzy chcą poznać potencjał dronów w usługach dla miast. Na Droniadę składają się pokazy dronów, demonstracje specjalnych zastosowań, rozmowy panelowe, konkursy oraz wiele innych atrakcji towarzyszących. Sprawdź szczegóły w programie w załączeniu.

Warto zarejestrować się na stronie WUF – z uwagi choćby na bezpłatny transport ZTM w tych dniach, który przysługuje każdej zarejestrowanej osobie, rejestracja tutaj: https://www.unevents.org/Home/Register

Szczegółowy program i praktyczne wskazówki znajdziecie Państwo w załączniku: PDFWydarzenia GZM w czasie WUF 11.pdf

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera