Szczepienia HPV - Rejestracja na szczepienie do dnia 11 lutego 2022r.

Wójt Gminy Gierałtowice informuje o możliwości wykonania bezpłatnego szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt urodzonych w 2008 roku, a zamieszkałych na terenie gminy Gierałtowice. Szczepienia realizowane są w ramach programu zdrowotnego „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Gierałtowice na lata 2018-2022”, finansowanego ze środków budżetu Gminy Gierałtowice.

 

Szczepienia przeprowadzane będą przez FAMILIA MED. Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ul. Polna 30c w Przyszowicach od dnia 1 lutego 2022 roku w Ośrodku Zdrowia w Chudowie przy ul. Szkolnej 54  w środy w godz. 15:30 do 17:30 oraz czwartki    w godz.08:00 do 10:00.

 

Rejestracja szczepienia przedłużamy do dnia 11 lutego 2022r. i odbywać się będzie  osobiście w Ośrodku Zdrowia w Chudowie przy ul. Szkolnej 54 lub telefonicznie   nr 32/235-79-43  od poniedziałku do piątku w godzinach 10:30 do 15:00.

Wszelkie informacje na temat szczepienia można uzyskać pod wyżej wskazanym numerem telefonu.

 

                                                                                             

                                                                                

                                                                                             

                                                                                            Załącznik nr 1 do ogłoszenia

                                                                                            z dnia 02.02.2022r.

 

 

   Serdecznie zapraszamy rodziców lub opiekunów prawnych dziewczynek zamieszkałych  na terenie Gminy Gierałtowice urodzonych w roku 2008 do skorzystania z bezpłatnych szczepień w ramach realizacji programu zdrowotnego „ Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Gierałtowice na lata 2018-2022”.

HPV to inaczej wirus brodawczaka ludzkiego odgrywający kluczową rolę w powstawaniu stanów przedrakowych i raka szyjki macicy. Szczepienie ochronne przeciwko HPV uważane jest za skuteczną metodę zapobiegania zakażeniom wywołanym przez najważniejsze  typy wirusa odpowiedzialne za większość przypadków raka szyjki macicy i brodawek płciowych.

Celem programu jest zwiększenie odporności na zakażenia wirusem HPV wśród dziewczynek z rocznika 2008, zamieszkałych na terenie Gminy Gierałtowice, czyli zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy u kobiet poprzez  wykonanie szczepień ochronnych szczepionką przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego – GARDASIL 9 ( 9-walentna, rekombinowana szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego).

Szczepionka stosowana będzie u dziewczynek w wieku 13-14 roku życia wg schematu 2-dawkowego: drugą dawkę między 5 a 13 miesiącem od podania pierwszej dawki.

Zalecany schemat: 0-2-6.

Sposób podania – wstrzyknięcie domięśniowe.

Szczepionka o tak szerokim spektrum działania jest niewątpliwie przełomowym odkryciem      w dziedzinie medycyny. Szczepionki są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Udział dziewczynek w programie wymaga pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych i poprzedzony będzie konsultacją medyczną. Po zakwalifikowaniu do szczepienia p/HPV zostanie podana domięśniowo szczepionka GARDASIL 9.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera