Wyniki konkursu dla dzieci szkół podstawowych "Gmina moich marzeń"

02 lipca 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ‘Gmina moich marzeń” zorganizowany w ramach opracowywania strategii dla Gminy Gierałtowice. Celem konkursu było:

  • zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką jakości życia w gminie w odniesieniu do  jakości przestrzeni publicznych, zieleni, stanu powietrza, adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonej mobilności itp.,
  • zaangażowanie  dzieci  w identyfikacje problemów i w kreowanie pomysłów na rozwój naszej gminy,
  • rozwijanie umiejętności plastycznych u dzieci.

W konkursie wzięli udział uczniowie i uczennice klas I-III szkół podstawowych w Gminie Gierałtowice. Do urzędu gminy wpłynęło 130 prac. Kryteria oceny prac, które były brane pod uwagę: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

Wyniki

I miejsce - zajął Adam Boruc z klasy I B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach, za pracę pt. „Gmina dla dzieci”,

I miejsce Adam Boruc.jpeg

II miejsce – zajęła Hanna Kozik z klasy IB z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach, za pracę pt. „Zielona gmina”

II miejsce Hanna Kozik.jpeg

III miejsce – zajęła Milena Grzybowska z klasy IIIA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach za pracę pt. „Moja bezpieczna droga z domu do szkoły i ze szkoły do domu”

SKM_C224e21080509201_0001.jpeg

Wyróżnienia:

  • Natalia Czapelka z klasy IIA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach za pracę pt. „Egzotyczna gmina z nutą tropiku”

wyróżnienie Natalia Czapelka.jpeg

  • Maja Balcerak z klasy III ze szkoły Podstawowej w Chudowie za pracę pt. „Gmina moich marzeń”,

wyróżnienie Ewelina Balcerek.jpeg

  • Szymon Wilczek z klasy IIA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach, za pracę „Park rozrywki pod Pałacem”

wyróżnienie Szymon Wilczko.jpeg

Dzieci, które zajęły miejsca I-III oraz wyróżnieni otrzymają nagrody od Gminy Gierałtowice.

Wręczenie nagród odbędzie się 21 sierpnia 2021 r. podczas Pikniku rodzinnego, w Parku Joanny w Paniówkach ok godz. 18.30.

Dodatkowo zostały wybrane prace, które będą prezentowane przez cały okres promocji strategii Gminy Gierałtowice na wystawach podczas organizowania imprez, w Gminnej Bibliotece Publicznej, na sali sesyjnej urzędu gminy i in.

Prace będą wykorzystywane do produkcji gadżetów promocyjnych na potrzeby Gminy Gierałtowice oraz publikowane w „Wieściach gminy”, na stronie internetowej gminy Gierałtowice oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac:

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera