Nowe mieszkania dla ptaków w Zespole Pałacowo - Parkowym w Przyszowicach

Nowe „mieszkania” dla ptaków w Zespole Pałacowo - Parkowym
w Przyszowicach

W trosce o ptaki powracające do naszego kraju z dalekiej podróży Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gierałtowice zakupił budki lęgowe przeznaczone dla takich ptaków jak sikora, kwiczoł, kos, szpak, skowronek pliszka i wielu innych. Podczas akcji zorganizowanej przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gierałtowice przy współpracy z Panią Eryką Dymarz nauczycielem biologii w Szkole Podstawowej w Przyszowicach oraz z uczniami klas szóstych, budki zostały zawieszone na drzewach rosnących w Zespole Pałacowo - Parkowym w Przyszowicach. Spotkanie zostało przeprowadzona w formie lekcji w terenie, gdzie uczniowie mieli okazję obserwować ptaki, uczyli się rozpoznawać ich głosy, zwyczaje oraz sposób obrączkowania ptaków.
Zajęciach prowadziła Pani Aleksandra Sokół – z zamiłowania ornitolog, dzięki której uczniowie zdobyli wiadomości, których na próżno szukać w podręcznikach szkolnych.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z życiem ptaków oraz chętnie pomagały przy zawieszaniu „mieszkań”. Po tak udanej akcji pozostaje tylko czekać na pierwszych mieszkańców budek lęgowych.

 

P1010624.jpegP1010636.jpegP1010641.jpeg

P1010654.jpegP1010643.jpegP1010649.jpeg

P1010652.jpegP1010642.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera