Akcja dostarczania pojemników na bioodpady

Informujemy, iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym tygodniu rozpoczynamy akcję dostarczania pojemników na bioodpady na poszczególne nieruchomości.

Orientacyjne terminy

  • CHUDÓW: 22.07 (środa) – 23.07 (czwartek)
  • PANIÓWKI: 24.07 (piątek) – 25.07 (sobota)
  • GIERAŁTOWICE: 27.07 (poniedziałek) – 28.07. (wtorek) – 29.07 (środa)
  • PRZYSZOWICE: 30.07 (czwartek) – 31.07 (piątek) – 01.08. (sobota)

w godzinach 6:00 22:00

Należy pisemnie potwierdzić odbiór pojemnika. By ułatwić dystrybucję pojemników ustalmy z kimś z rodziny lub z sąsiadem, by w przypadku nieobecności odebrał w naszym imieniu pojemnik.

Na każdą nieruchomość zamieszkałą dostarczamy standardowo pojemnik o pojemności 240 litrów do zbierania bioodpadów, a w  przypadku  kompostowania  bioodpadów w pojemnik o pojemności 120 litrów.

Jeżeli wiedzą Państwo, ze nie będą potrzebowali pojemnika 240-litrowego, ponieważ bioodpady kompostowane są w przydomowym kompostowniku, można nie przyjąć pojemnika, potwierdzając pisemnie odmowę. Jednocześnie można zgłosić zapotrzebowanie na pojemnik 120-litrowy. Po złożeniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zawierającej oświadczenie o posiadaniu kompostownika przydomowego i kompostowaniu w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne, w miesiącu sierpniu firma rozwiezie na takie nieruchomości pojemniki 120-litrowe.

Przypominamy, iż obowiązkiem właściciela nieruchomości nie jest posiadanie brązowego pojemnika na bioodpady, ale jego obowiązkiem jest selektywne zbieranie bioodpadów na nieruchomości i nie umieszczanie ich w pojemniku przeznaczonym do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych.

PDFOgłoszenie dostawa pojemników na bioodpady.pdf

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera