Budowa Parku do Street Workout’u na terenie działki o nr 174/12 położnej w Gierałtowicach

fundacja-jsw-logo.png

Nazwa projektu:  Budowa Parku do Street Workout’u  na terenie działki o nr 174/12 położnej w Gierałtowicach

Opis i cel projektu: realizacja przedsięwzięcia polega na budowie Parku do Street Workout’u. To miejsce z urządzeniami do ćwiczeń siłowych (m.in. drążek, drabinka pozioma, pionowa, słup rurowy, ławka skośna z drabinką, poręcz, itp.), które ustawione są na świeżym powietrzu.. Wraz z urządzeniami przewidziane zostało wykonanie nawierzchni żwirowej. Dookoła planowanego obszaru ćwiczeń, przewidziano elementy wspierające komfort użytkowania przestrzeni w postaci małej architektury, którą są zarówno ławki jak i kosz na śmieci. Celem budowy Parku do Street Workout’u jest przede wszystkim wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, a także osób które uprawiają dyscyplinę jaką jest kalistenika.

Planowane efekty: realizacja projektu wpłynie na:

  • zwiększenie aktywności fizycznej, zdrowotnej mieszkańców gminy Gierałtowice, a w szczególności dzieci i młodzieży (dzięki tej infrastrukturze dzieci i młodzież będzie miała możliwość wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń gimnastycznych co wpłynie na zminimalizowanie chorób związanych z kręgosłupem, itp.)
  • zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, które pozwoli na uniknięcie negatywnych sytuacji mogących sprowadzić ich na złą drogę (Park może być nie tylko miejscem poprawienia kondycji fizycznej, ale także miejscem spotkań, a przez to integracji, poznawania zainteresowań swoich rówieśników)
  • poprawę kondycji i uzupełnienie przygotowań dla zawodników trenujących we wszystkich Klubach Sportowych znajdujących się na terenie Gminy Gierałtowice
  • sprzyjanie rozwojowi i promocji dyscypliny sportowej jaką jest kalistenika polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, podciągnięcia na drążku, mostki, brzuszki, przysiady, dipy oraz bardziej gimnastyczne elementy, takie jak stanie na rękach. Ćwicząc na Street Workout Parku, można polepszyć swoje możliwości fizyczne i uczyć się nowych elementów statycznych, jak i dynamicznych.
  • rozwój infrastruktury sportowej na terenie Gminy Gierałtowice

Wartość projektu:

Wartość całkowita projektu: 60 890,00 zł

Wartość  dofinansowania ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej: 50 000,00 zł

Planowany termin realizacji projektu:  01.04.2020 r. – 30.11.2020 r.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera