Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od sierpnia 2019r.

Wójt Gminy Gierałtowice informuje, iż nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uchwalona przez Radę Gminy obowiązuje od miesiąca sierpnia br., a nie jak wstępnie informowano od lipca 2019 r. Stosowne zawiadomienia o wysokości opłaty dla poszczególnych nieruchomości zostaną dostarczone do właścicieli nieruchomości w ciągu najbliższego miesiąca. Osoby, które dokonały już wpłaty za miesiąc lipiec 2019 r.  prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Gierałtowice.

Przypominamy, iż w przypadku, gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, nowa stawka opłaty wynosi 20,80 zł za osobę za miesiąc. Gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny, stawka opłaty wynosi 41,60 zł za osobę za miesiąc.

Dla rodzin uprawnionych do korzystania z ulgi dla rodzin wielodzietnych (w myśl ustawy o Karcie Dużej Rodziny) miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie ulega zmianie. W przypadku, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny miesięczna opłata wynosi 50 zł. W przypadku, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny miesięczna opłata wynosi 95 zł.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera