Nagrody i wyróżnienia

Gmina Gierałtowice w 2003 roku otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetloną gminę. Konkurs zorganizował Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Gmina Gierałtowice została zgłoszona w kategorii „oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu”.
 

 

 
 
W 2004 roku Gmina Gierałtowice zajęła III miejsce w konkursie gminnych inwestycji oświetleniowych w kategorii „Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic”. Konkurs zorganizował Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Gmina Gierałtowice
 

 

 
W 2005 roku Gmina otrzymała wyróżnienie za modernizację oświetlenia budynku pałacowego w Przyszowicach. Ogólnopolski konkurs został zorganizowany przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, redakcję Gazety Samorządu i Administracji, Agencję SOMA, Narodową Agencje Poszanowania Energii SA i redakcję Polskich Dróg.
 

 

 
W 2005 roku Gmina Gierałtowice po raz drugi znalazła się w złotej setce samorządu, na 45 miejscu utrzymując ponad 30% udział wydatków inwestycyjnych budżetu gminy na 1 mieszkańca.
 

dyplom2-zota setka.jpegGmina Gierałtowice w kategorii gmin poniżej 70 tyś. mieszkańców zdobyły tytuł "Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2007 r" w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Agencje Soma, Narodową Agencję Poszanowania Energii SA i redakcję „Polskich Dróg”. Sukces Gierałtowic wiąże się zaś z oświetleniem drogi przed i za wiaduktem kolejowym w Przyszowicach przy ul. Gliwickiej.Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano także nagrodę specjalną. Otrzymała ją Gmina Gierałtowice za oświetlenie boiska szkolnego w Przyszowicach.

 

Gmina Gierałtowice znalazła się w gronie laureatów konkursu "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2009 roku" w kategorii "Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic" oraz w kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu"

W pierwszej dziedzinie II miejsce przyznano oświetleniu ulicznemu przy ul. Dworskiej łączącej miejscowości Paniówki i Chudów. Przy tej ulicy usytuowany jest w głębi Zamek w Chudowie -- pochodzący z lat 30-tych XVI wieku wraz z odrestaurowaną Oberżą pod Świętym Jerzym". Nagrodzone oświetlenie uliczne wykonano w trakcie przebudowy drogi z poszerzeniem o chodnik i ścieżkę rowerową na długości 780 m oraz wzdłuż przyległego parkingu - na 26 słupach zawieszono oprawy Selenium.

W kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu" III nagroda przyznana została dla podświetlenia usytuowanego przed budynkiem OSP Gierałtowice obok Urzędu Gminy odrestaurowanego konnego wozu strażackiego z początku XX wieku. Czterokołowy wóz z drewnianą ramą i resorami podświetlony został trzema oprawami o kolorach czerwonym, niebieskim i białym symbolizujących żywioły: ogień, wodę i powietrze.

nagrodaGmina Gierałtowice została jednym z laureatów Śląskich Oskarów. Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom, które w szczególny sposób zaistniały w województwie śląskim.
 
 
 

 oskarGmina Gierałtowice otrzymała VIII miejsce w rankingu podsumowującym inwestycje samorządów w sport i kulturę fizyczną w latach 2007 – 2009 w kategorii gminy wiejskie. Wyżej wymieniony ranking obejmował wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca w dziale klasyfikacji budżetowej kultura fizyczna i sport.

 

 

dyplomGmina Gierałtowice znalazła się w gronie Wyróżnionych zajmując 13 miejsce w Rankingu Europejska Gmina Europejskie Miasto w województwie śląskim. Ranking został przygotowany przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” wspólnie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

 

 

 fot.archiwumGmina Gierałtowice i Wójt  Gminy Joachim Bargiel  otrzymali wyróżnienie w kategorii Inwestor Obiektów Sportowych i rekreacyjnych za inicjatywę budowy pływalni krytej oraz za całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej.

 

 

fot.archiwumfot.archiwum

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera