Zmiany w komunikacji miejskiej podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne: etap III.

 

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z wyścigiem kolarskim 75. Tour de Pologne, 6 sierpnia (poniedziałek) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Linia nr 8 od ok. godz. 16:45 do ok. 18:45 będzie kursować w relacji: Gliwice Lipowa – Knurów Wojska Polskiego. Po realizacji postoju wyrównawczego na przystanku „Knurów Wojska Polskiego” autobusy pojadą ulicami: 1 Maja w Knurowie oraz Knurowską, Rolników, Żytnią i Bojkowską w Gliwicach, do włączenia się na stałą trasę na przystanku „Bojków Świetlica”. Linia nie będzie obsługiwać przystanków na odcinku „Knurów Wojska Polskiego” – Gierałtowice – „Bojków Świetlica”.

Linia nr 58 od ok. godz. 16:45 do ok. 18:30 będzie kursować w relacji Gliwice Lipowa – Gierałtowice Korfantego. Po obsłudze przystanku „Bojków Świetlica” autobusy pojadą ulicami: Bojkowską w Gliwicach, Graniczną w Gierałtowicach (obsługa tymczasowego stanowiska przystanku „Gierałtowice Korfantego”) oraz Rolników w Gliwicach, do włączenia się na stałą trasę na przystanku „Bojków Świetlica”. Linia nie będzie obsługiwać przystanków na odcinku „Gierałtowice Korfantego” – Knurów – „Bojków Świetlica”. Kurs rozpoczynający się o godz. 17:59 na przystanku „Gliwice Lipowa” zostanie wykonany w relacji: Gliwice Lipowa – Bojków – Knurów Wojska Polskiego przez autobus linii nr 8.

Dla linii nr 41 od ok. godz. 15:40 do ok. 18:40 mogą wystąpić chwilowe wstrzymania kursowania w rejonie przystanków „Wygoda Skrzyżowanie” (w godzinach 15:40 – 16:25) oraz „Przyszowice Skrzyżowanie” (w godzinach 17:45 – 18:40).

Linia nr 47 od ok. godz. 16:50 do 18:40 nie będzie kursować. Ponadto kurs rozpoczynający się o godz. 16:12 na przystanku „Zabrze Goethego” zostanie skrócony do przystanku „Knurów Dworcowa”. Ponadto dla linii zostały wprowadzone również zmiany w funkcjonowaniu na terenie Zabrza (informacja powyżej).

Linia nr 120 od ok. godz. 14:50 do 18:15 po obsłudze przystanku „Kochłowice Szyb Radoszowy” będzie kursować ulicami: Oświęcimską oraz Kalinową do przystanku „Kochłowice Kopalnia Śląsk”. Przystanek ten będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. Linia nie będzie obsługiwać przystanków na odcinku: „Kochłowice Kalinowa” – „Szczygłowice Kopalnia”. Ponadto kurs rozpoczynający się o godz. 14:13 na przystanku „Szczygłowice Kopalnia” zostanie skrócony do przystanku  „Wygoda Skrzyżowanie”, a kurs rozpoczynający się o godz. 15:28 do przystanku „Przyszowice Kościół”.

Dla linii nr 194 od ok. godziny 16:40 do ok. 18:30 zostanie wprowadzony podział trasy na dwa odcinki. Autobusy tej linii będą kursować w relacjach:

  • Gliwice Zajezdnia – Knurów Wojska Polskiego – Wilcza Nieborowicka,
  • Szczygłowice Kościół – Leszczyny Czereśniowa.

W relacji: Gliwice Zajezdnia – Wilcza Nieborowicka, po obsłudze przystanku „Knurów Wojska Polskiego” autobusy zawrócą na pętli, następnie przejadą ulicami: 1 Maja, 26 Stycznia (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego „Knurów Szpitalna Rondo”), Szpitalną, Rybnicką, Gliwicką, Karola Miarki, Nieborowicką (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego „Wilcza Nieborowicka”). Postoje oraz zawracanie autobusów realizowane będą w rejonie skrzyżowania ul. Nieborowickiej i Karola Miarki. W przeciwnym kierunku trasa prowadzona będzie ulicami Nieborowicką, Knurowską, Rybnicką, Szpitalną, 26 Stycznia (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego „Knurów Szpitalna Rondo”), 1 Maja, do włączenia się na stałą trasę na przystanku „Knurów Wojska Polskiego”.

W relacji: Szczygłowice Kościół – Leszczyny Czereśniowa, postoje autobusów będą realizowane w Knurowie Szczygłowicach, na parkingu w rejonie Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.

Linia nie będzie obsługiwała przystanków na odcinku: „Szczygłowice Skrzyżowanie” – „Knurów Wojska Polskiego”. W zamian do obsługi linii zostaną włączone przystanki: „Nieborowice Rybnicka”, „Łuże”, „Wilcza Poczta”, „Wilcza Kościół”, „Wilcza Szkoła”, „Wilcza Polna [n/ż]”, „Kuźnia Nieborowska Sklep” oraz „Kuźnia Nieborowska Skrzyżowanie”.

Utworzone zostaną tymczasowe stanowiska przystanków:

  • przy ulicy Szpitalnej w Knurowie, przed rondem, na początku pasa do skrętu w prawo;
  • przy ul. 26 Stycznia, przed skrzyżowaniem z ul. Szpitalną;
  • przy ulicy Nieborowickiej w Pilchowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki.

Ponadto kurs rozpoczynający się o godzinie 17:50 na przystanku „Gliwice Zajezdnia” dojedzie do przystanku „Knurów Wojska Polskiego”, gdzie po odbyciu 15-minutowego postoju będzie kontynuował kurs do Czerwionki-Leszczyn.

Linia nr 195 od godz. 16:40 zostanie zawieszona.

Linia nr 636 od ok. godz. 15:30 do ok. 17:00 będzie kursować w skróconej relacji Knurów Szpitalna – Ornontowice Górka. Linia nie będzie obsługiwała przystanków na odcinku: „Orzesze Górka” – „Orzesze Szkoła”. Ponadto od godz. 17:30 do ok. 19:00 linia będzie kursować w relacji: Orzesze Szkoła – Gierałtowice Most. Wtedy linia nie będzie obsługiwać przystanków na odcinku: „Gierałtowice Most” – „Knurów Szpitalna”.

Linia nr 669 od ok. godziny 15:00 do ok. 16:30 będzie kursować w relacji: Gliwice Plac Piastów – Paniówki Plac Kościelny. Jadąc z Gliwic, po obsłudze przystanku „Paniówki Wiśniowa”, autobusy pojadą ulicami: Zabrską i Zwycięstwa, do parkingu przy kościele pw. św. Urbana w Paniówkach. W przeciwnym kierunku trasa prowadzona będzie analogicznie. Linia nie będzie obsługiwać przystanków na odcinku: „Paniówki Skrzyżowanie” – „Bykowina Grzegorzka”. Ponadto kurs rozpoczynający się o godzinie 15:39 na przystanku „Gliwice Plac Piastów” dojedzie do przystanku „Wygoda Skrzyżowanie”, gdzie po odbyciu 20-minutowego postoju będzie kontynuował kurs do Bykowiny.

Linia nr 710 od ok. godziny 16:15 do ok. 18, po obsłudze przystanku „Knurów Wojska Polskiego” autobusy zawrócą na pętli, następnie przejadą ulicami: 1 Maja, 26 Stycznia (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego „Knurów Szpitalna Rondo”), Szpitalną (obsługa przystanku „Knurów Ułanów”), Ułanów i Aleją Lipową, do tymczasowego przystanku końcowego „Knurów Al. Lipowa”. W przeciwnym kierunku trasa prowadzona będzie analogicznie. Linia nie będzie obsługiwała przystanków na odcinku: „Szczygłowice Kopalnia” – „Knurów Wojska Polskiego”.

Dla linii nr 982 od ok. godziny 15:00 do ok. 16:40 zostanie wprowadzony podział trasy na dwa odcinki. Autobusy tej linii będą kursować w relacjach:

  • Mikołów Dworzec PKP – Wygoda Skrzyżowanie,
  • Orzegów Waniora – Halemba Grodzka.

Źródło informacji http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-podczas-wyscigu-kolarskiego-tour-de-pologne-etap-iii2668.html 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera