23 - 24 kwietnia Rajd Mikołowsko Żorski - odcinek specjalny w Chudowie.

W dniach 23–24 kwietnia br. już po raz piąty trasy w okolicach Mikołowa i Żor staną się areną moto sportowych zmagań. Tym razem obok rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska do rywalizacji staną również klasyki, startujące w ramach Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maciej Wisławski.

 

Organizatorzy przygotowali odcinki specjalne o łącznej długości ponad 40 km, spośród których znaczna część przebiega zupełnie nowymi trasami w powiecie mikołowskim, pszczyńskim i gliwickim. Park serwisowy ponownie ulokowany zostanie na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie.

 

W niedzielę 24 kwietnia jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy startujący w RSMŚl. Stawka HRPP wystartuje 1,5 godz. później. Trasa etapu składać się będzie z trzech prób, pokonywanych dwukrotnie. Pierwszym oesem w pętli będzie zupełnie nowy odcinek – liczący 5,62 km OS Zamek Chudów. Kierowcy z RSMŚl wystartują do niego ok. godz. 10.30 i 14.10. Najdłuższym oesemw całym rajdzie jest prawie 7-kilometrowy odcinek Żory (start ok. godz. 11.30 i 15.15). Pętlę zamyka OS Gostyń, który wystartuje ok. godz. 12.30 i 16.00. Łącznie do przejechania jest 40,24 km oesów. Park serwisowy będzie zlokalizowany na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Mikołowie.

W ubiegłym roku Rajd Mikołowski przyciągnął przeszło 90 załóg rywalizujących w RSMŚl. Wśród nich znaleźli się także goście startujący na co dzień w innych seriach, m.in. pochodzący z Mikołowa Łukasz Habaj, którego zaprosiliśmy też do udziału w tegorocznej edycji.

 

Rajd Mikołowsko-Żorski będzie także II rundą nowo utworzonego Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. To seria imprez dla zawodników startujących samochodami rajdowymi, które powstały przed 1991 r. Swój udział w cyklu zapowiedziało blisko 70 zawodników. Na trasie mogą pojawić się takie klasyki jak Audi Quattro, BMW 2000 ti, Ford Escort RS 1800, Porsche 911SC czy polskie Fiaty 125p, maluchy i polonezy. Uczestnicy HRPP będą rywalizować na tej samej trasie co pozostali zawodnicy – z jednym wyjątkiem: specjalnie z myślą o nich planowany jest oes na terenie Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach.

 

Rajdowe święto

Na trasie mikołowskiego Prologu będzie można zobaczyć nie tylko samochody rajdowe – te współczesne i historyczne, ale także paradę supersamochodów oraz show z udziałem samochodów elektrycznych. W sobotę na rynku w Mikołowie odbędzie się wiele imprez towarzyszących, także dla najmłodszych widzów. Współprowadzącym całość będzie Maciej Wisławski – legendarny pilot rajdowy, który wraz z Krzysztofem Hołowczycem zdobył tytuł mistrza Europy.

 

Przedstawiciele organizatora przed imprezą odwiedzą szkoły leżące przy trasach, którymi biegnie rajd. Towarzyszyć im będzie zawodnik oraz prawdziwa rajdówka, którą dzieci będą mogły obejrzeć z bliska. Celem tej akcji jest przekazanie wiedzy na temat rajdu oraz zasad bezpiecznego kibicowania na tego typu imprezach.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera