Uroczyste otwarcie oczyszczalni w Gierałtowicach.

otwarcie_oczyszczalni_sciekow_w_przyszowicach_midi.jpeg

9 marca odbyła odbyła się uroczystość związana z zakończeniem realizacji projektu „Kanalizacja sanitarna wraz z oczyszczalnią ścieków w gminie Gierałtowice”.  Wziął w niej udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt zadania wyniósł 107 milionów 400 tysięcy złotych, z czego 54 miliony 400 tysięcy pochodziły z Unii Europejskiej, a prawie 30 milionów złotych przekazał w formie preferencyjnej pożyczki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W uroczystości zakończenia realizacji projektu oprócz wojewody Wieczorka uczestniczyli m.in. Andrzej Pilot – prezes WFOŚiGW w Katowicach, Waldemar Dombek – starosta powiatu gliwickiego oraz Joachim Bargiel – wójt gminy Gierałtowice. 

Dzięki zrealizowanej inwestycji, która rozpoczęto w listopadzie 2006 roku wybudowano: 126,7 km kanalizacji sanitarnej, 28 przepompowni sieciowych, oczyszczalnię ścieków mechaniczno-biologiczną i 2470 podłączeń kanalizacyjnych.

Wcześniej wojewoda Wieczorek spotkał się z wójtem Gierałtowic Joachimem Bargielem i odwiedził najważniejsze miejsca oraz inwestycje gminne.


 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera