Bezpłatna pomoc prawna.

Przypominamy, że pięciu punktach na terenie powiatu gliwickiego czekają na mieszkańców adwokaci i radcy prawni, którzy udzielają bezpłatnych porad.

Przypominamy, że pięciu punktach na terenie powiatu gliwickiego czekają na mieszkańców adwokaci i radcy prawni, którzy udzielają bezpłatnych porad.
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomione zostały na mocy ogólnopolskich przepisów przez Powiat Gliwicki przy współpracy z pięcioma naszymi gminami. Mogą z nich korzystać: osoby uprawnione do pomocy społecznej z powodu m.in. niepełnosprawności i przemocy w rodzinie; młodzież do 26 roku życia; kombatanci, weterani i osoby powyżej 65 roku życia; posiadacze Karty Dużej Rodziny, a także każdy zagrożony lub poszkodowany katastrofą naturalną, awarią techniczną lub klęską żywiołową.


Pomoc jest udzielana w zakresie m.in. prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego oraz prawa podatkowego – z  wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


Pomoc ta polega na: sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu; poinformowaniu o stanie prawnym i przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach; wskazaniu sposobu rozwiązania problemu prawnego; pomocy w sporządzeniu projektu pisma z wyłączeniem pisma procesowego.


Oto lokalizacja punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie gliwickim:
-    Knurów, ul. Szpitalna 8 – czynny od pon. do czw. w godz. 9.00-13.00, a w pt. od godz. 9.30 do 13.30;
-   Pyskowice, ul. Strzelców Bytomskich 3 – czynny od pon. do śr. w godz. 11.30-15.30, a w czwartek w godz. 9.30-17.30;
-    Wilcza (gmina Pilchowice), ul. Karola Miarki 123 – czynny w pon., czw. i pt. w godz. 8.00-13.00, a we wt. i śr. w godz. 11.00 do 16.00;
-    Toszek, ul. Wilkowicka 2 – czynny od pon. do czw. w godz. 14.00-18.00, a w pt. od godz. 8.00 do 12.00;
-    Wielowieś, ul. Główna 1 – czynny w pon. i wt. w godz. 8.00-18.00.
  źródło informacji www.powiatgliwicki.pl

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera