W 2016 roku PÓŹNIEJ decyzje ustalające wymiar podatków osobom fizycznym – termin płatności I raty podatków 14 dni od doręczenia decyzji!

Strona archiwalna

 

Informujemy, że w bieżącym roku decyzje ustalające wymiar podatków lokalnych osobom fizycznym zostaną doręczone prawdopodobnie dopiero w kwietniu, a nie jak zawsze w lutym. Sytuacja ta wynika ze skutków „Modernizacji Ewidencji Gruntów i Budynków dla obrębów Paniówki i Przyszowice” przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Ponieważ każda zmiana w ewidencji gruntów mająca wpływ na wymiar podatków wymaga wypełnienia przez podatnika na nowo informacji podatkowej Wójt Gminy Gierałtowice zwraca się z prośbą, aby w przypadku otrzymania wezwania do osobistego stawienia się w Urzędzie (wezwania będą telefoniczne, drogą elektroniczną lub w ostateczności pisemne) celem wypełnienia nowej informacji podatkowej możliwie jak najszybciej zgłaszać się do Referatu Podatków i Opłat Lokalnych mieszczącego się w Urzędzie Gminy w Gierałtowicach przy ul. Ks. Roboty 48 pokój 104. Wypełniając informację podatkową podatnik będzie zobowiązany do wykazania wszystkich przedmiotów opodatkowania, także tych których podstawa opodatkowania nie uległa zmianie. Pracownicy wymiaru podatków jak zawsze służą pomocą przy wypełnianiu druków.

Celem umożliwienia jak największej liczbie podatników załatwienia spraw podatkowych w styczniu i lutym br. pracownicy Referatu Podatków i Opłat Lokalnych zajmujący się wymiarem podatków będą obsługiwać klientów w wydłużonym czasie pracy tj. w poniedziałki i czwartki do godziny 17.00 (za wyjątkiem poniedziałku 08.02 do 15.00), we wtorki i środy do godziny 16.00 oraz w piątki bez zmian do godziny 15.00.

 

W związku z powyższym termin płatności I raty podatków również ulegnie przesunięciu i będzie przypadał 14 dni od doręczenia decyzji ustalającej wymiar podatku, a nie jak zawsze 15 marca.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość oraz współpracę.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera