Komunikat w sprawie jakości wody dla mieszkańców Gierałtowic.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach w związku z pogorszeniem jakości wody przeznaczonej do spożycia w zakresie parametrów mikrobiologicznych (bakterie grupy Coli) stwierdzonych na podstawie wyników badań laboratoryjnych próbek wody pobranych w dniach 27.07.2015 i 29.07.2015 w gminie Gierałtowice tj.:

  • Przedszkole, ul. Powstańców Śl. 41, Gierałtowice
  • Hydrant, ul. Mickiewicza 30, Gierałtowice
  • Hydrant, ul. Księdza Roboty 123, Gierałtowice

Przesyła w załączeniu komunikat celem poinformowania mieszkańców.

 

Pobierz plik:PDF0476_0001.pdf (71,18KB)

 

 

Komunikat nr 1/2015

Ogłoszony w dniu 30.07.2015r.

Dla odbiorców wody przeznaczonej do spożycia w sprawie jakości wody dla mieszkańców Gierałtowic.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach informuje, iż prowadzone na bieżąco analizy laboratoryjne prób wody przeznaczonej do spożycia pobranych z sieci wodociągowej na terenie Gierałtowic wykazały obecność pojedynczych bakterii grupy Coli w związku z czym PPIS w Gliwicach stwierdza, iż woda nie nadaje się bezpośrednio do spożycia przez ludzi.

 

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

  • Woda z kranu może być używana do spożycia jedynie po przegotowaniu
  • Woda z kranu może być używana jedynie do celów domowych tj. spłukiwania toalet, mycia podłóg, kąpieli, kąpiel dzieci – zalecany jest nadzór osoby dorosłej,
  • Woda nie nadaje się do mycia owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, mycia zębów, przygotowania napojów i potraw, mycia naczyń kuchennych, sztućców itp. , podawania zwierzętom – dokonując tych czynności wodę należy wcześniej przegotować.

Ponadto zobowiązano przedstawicieli Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. Z o.o. w Przyszowicach do poinformowania osób korzystających ze wskazanego wodociągu o złej jakości wody poprzez wywieszenie komunikatu o treści „Woda warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi. Spożywać należy wodę po przegotowaniu”.

W związku z powyższym , tut. Inspektor Sanitarnych stwierdza, że jakość wody w zakresie mikrobiologicznym nie spełnia wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29  marca 2007 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61. Poz. 417 z późn. zm.)

Informacje dotyczące wody do spożycia będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej http://pssegliwice.pis.gov.pl

 

Pobierz plik:PDF0475_0001.pdf (86,17KB)

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera