Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

OGŁOSZENIE

 

Wójt Gminy Gierałtowice informuje, że na terenie gminy Gierałtowice odbędzie się zbiórka odpadów  wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wysegregowanych z odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych. Szczegółowa lista odpadów odbieranych w trakcie zbiórki znajduje się w załączonym wykazie. Odpady inne niż wymienione w wykazie nie będą odbierane.

Odpady należy wystawić bezpośrednio przed swoje posesje tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godziny 6:00 w dniu zbiórki w danym sołectwie. Odpady wystawione po tym terminie nie będą odbierane.

 

Terminy zbiórki odpadów wielkogabarytowych:

 • sołectwo Gierałtowice: 17.05.2014 r. (sobota)
 • sołectwo Przyszowice: 31.05.2014 r. (sobota)
 • sołectwo Chudów i sołectwo Paniówki:07.06.2014 r. (sobota)

 

Wszelkich informacji udziela Referat Ochrony Środowiska UG Gierałtowice.

Wykaz odbieranych odpadów:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE – wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane

 

 1. meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.),
 2. elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, walizki, torby podróżne, lampy i żyrandole bez żarówek, obudowy sprzętu elektronicznego, itp.),
 3. armatura sanitarna (umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, sedesy, itp.),
 4. meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
 5. sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.),
 6. wózki i chodziki dziecięce,
 7. zabawki dużych rozmiarów,
 8. duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, itp.).

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY – sprzęt RTV i AGD, komputery, monitory, wiertarki, kosiarki elektryczne, itp.

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach), odpady ogrodowe (gałęzie, liście, trawa, itp.), odpady budowlane (deski drewniane, belki, panele, drzwi, grzejniki, płytki, rury, rolety, itp.), odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, itp.), części samochodowe (zderzaki, lusterka samochodowe, kołpaki, itp.), zużyte opony oraz inne odpady komunalne.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wystawienia odpadu prosi się o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy, pod numerem (32) 30 11 391 lub 392.

 

PDFogłoszenie 2014 ros.pdf (130,61KB)

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera