Systemy fotowoltaiczne dla mieszkańców Gminy Gierałtowice.

Systemy fotowoltaiczne dla mieszkańców Gminy Gierałtowice.

fotowolt.jpeg

 

 

W piątek, 7 czerwca 2013 na godz. 1800 zapraszamy do Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Gierałtowicach wszystkich zainteresowanych insta­lacją systemów fotowoltaicznych – przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii sło­necznej.

Systemy te, tzw. systemy PV ze wz­ględu na wymogi dyrektyw unijnych oraz umów międzynarodowych, wg których Polska zobowiązała się posiadać 15% udział odnawialnej energii do 2020 roku oraz dzięki wysokiej punktacji ich działania są najbardziej promowanymi spośród wszystkich źródeł energii odnawialnej.

Z tego względu już w tym roku udostępnione zostaną środki na wsparcie instalacji paneli fotowoltaicznych w postaci dotacji.

Z inicjatywy Wójta Gminy Gierałtowice zaproszono przedstawicieli firmy greenNet, która współpracuje przy tym projekcie z Bankiem Ochrony Środowiska by mogli przedstawić tę ofertę mieszkańcom Gminy Gierałtowice.

Program spotkania obejmuje:

  • prezentację poświęconą Odnawialnym Źródłom Energii
  • przedstawienie wchodzącej w najbliższym czasie Ustawy Feed-in-tariff (FIT) gwarantującej przewidywalność przychodów z inwestycji w odnawialne źródła energii przez ustalony okres czasu,
  • przedstawienie warunków dotacji do systemów PV z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • przedstawienie oferty finansowania zakupu Paneli Fotowoltaicznych poprzez kredyty Banku Ochrony Środowiska,
  • naszkicowanie i przedstawienie założeń modelu biznesowego opartego na idei programu stabilizacji dochodów w obszarach miejsko-wiejskich dzięki zastosowaniu produktów fotowoltaicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wzięcia udziału w tym projekcie, który poprzez wspartą dotacjami inwestycję w produkcję ekologicznej energii stwarza możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera