Dyrektor Gminnej Biblioteki w Gierałtowicach Lidia Pietrowska z wizytą w USA

 

 

Wizyta w USA!

 

Biblioteka w Gierałtowicach już niedługo wzbogaci się o nowe doświadczenia… prosto z USA!

A wszystko za sprawą wizyty studyjnej do Stanów Zjednoczonych – Lidia Pietrowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach została zaproszona na taki właśnie wyjazd jako jedna z 10 bibliotekarek z całej Polski!

 

Dziesięciodniową wizytę studyjną finansuje Departament Stanu USA oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem wyjazdu jest pokazanie polskim bibliotekarkom, w jaki sposób biblioteki publiczne funkcjonują w Stanach Zjednoczonych i jakie nowoczesne rozwiązania i pomysły sprawiają, że pełnią tam rolę zaawansowanych technologicznie centrów lokalnej społeczności.

 

Dziesięć bibliotekarek swoją przygodę z Ameryką rozpocznie w jej sercu – czyli w Waszyngtonie. Odwiedzą tu między innymi Bibliotekę Kongresu, spotkają przedstawicieli Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy i współpracujących z nimi partnerów – w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych.

 

Kolejny punkt wyjazdu to już wschodnie wybrzeże – w Seattle uczestniczki zobaczą między innymi, jakie usługi oferuje mieszkańcom miejska biblioteka publiczna, spotkają się także z wolontariuszami, którzy prowadzą działania rzecznicze – pomagają w pozyskiwaniu finansowania dla biblioteki i zachęcają do angażowania się w jej działalność. Ciekawym punktem programu będzie też wizyta siedzibie Fundacji Billa i Melindy Gates.

Następnie bibliotekarki przemieszczą się… aż na Florydę! W niewielkim mieście Pensacola spotkają się z członkiem Rady Miejskiej, który opowie o roli bibliotek i ich znaczeniu dla samorządu, odwiedzą też bibliotekę uniwersytecką, a także niewielką placówkę poza miastem, która służy 5-tysięcznej społeczności.

 

Wizyta studyjna już 7 kwietnia.

 

Relacja z wyjazdu - zaraz po powrocie na naszej stronie.

 

Doświadczenia dla naszej biblioteki – bezcenne!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera