Chór Bel Canto

Chór Bel Canto powstał w Chudowie 8 stycznia 1987 roku. Głównym inicjatorem założenia tego zespołu było tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Chór, który na początku był zespołem żeńskim liczącym 13 śpiewaczek, prowadziła Stanisława Pyka. Dwa lata później zespół przekształcił się w chór mieszany i w tej formie działa aż do dziś. W 2005 roku nastąpiła zmiana na stanowisku dyrygenta, a funkcję tę powierzono Barbarze Jałowieckiej.
Chór „Bel Canto” zainicjował cykl koncertów kolęd odbywający się w chudowskim kościele, jak również organizuje Jesień Chórów Gminnych na terenie miejscowego zamku.
Zespół został uhonorowany nagrodą im. Jerzego Bortla, brązową odznaką PZChiO, jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Prezesa Okręgu Rybnickiego, jak również otrzymał miano „Zasłużonego dla Gminy Gierałtowice”.
Chór corocznie daje wiele koncertów – często uświetnia miejscowe uroczystości, czynnie uczestniczy w życiu chudowskiej parafii, bierze udział w koncertach organizowanych na terenie gminy Gierałtowice. Koncertował w Wiedniu, na Kahlenbergu, na Monte Cassino, dwukrotnie uczestniczył w Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu, jest stałym bywalcem Międzynarodowego Przeglądu Chórów w Toszku i Trojoka Śląskiego.
Repertuar chóru jest bardzo różnorodny i obejmuje muzykę sakralną, ludową, jak również piosenki oraz opracowania muzyki rozrywkowej.

chor.jpegchor1.jpeg

KONTAKT:
Prezes: Jadwiga Zaremba
ul. Zabrska 1
44-177 Chudów
tel. 032 235-79-13

Sekretariat: Anna Posiłek

ul. Szkolna 3a
44-177 Chudów
tel. 032 238-68-94
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera