Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy 18 kwietnia (czwartek) 7.00 - 15.00   19 kwietnia (piątek)  7.00 - 13.00

Komunikat w sprawie zapowiadanego Strajku Nauczycieli od dnia 8 kwietnia.

Komunikat w sprawie zapowiadanego strajku nauczycieli od dnia 8 kwietnia.

Szanowni Państwo!

       W związku z otrzymaną informacją o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli, która planowana jest od najbliższego poniedziałku - 8 kwietnia 2019 roku,  Wójt Gminy Gierałtowice informuje, że Gmina jako organ prowadzący zespoły szkolno-przedszkolne, nie jest stroną w sporze oraz negocjacjach prowadzonych między związkami zawodowymi nauczycieli a przedstawicielami władz centralnych.

    Podejmujemy  wszelkie dostępne działania, aby zmniejszyć utrudnienia związane  z  ewentualnym  strajkiem. Na bieżąco odbywamy narady z dyrektorami Zespołów w celu monitorowania aktualnej sytuacji. Wszystkie przedszkola, placówki szkolne na terenie Gminy Gierałtowice będą otwarte. Nie mniej jednak  dyrektorzy nie będą w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom w przedszkolu   i świetlicy szkolnej.

W przypadku gdy szkoła nie będzie mogła zorganizować zajęć opiekuńczych dla wszystkich uczniów będą oni mogli skorzystać z zajęć opiekuńczych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w godzinach 8.00 – 15.00. Adresy świetlic zostaną podane poniżej. Zajęcia opiekuńcze będą realizowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Rodzice, którzy zdecydują się skorzystać z zajęć opiekuńczych dla swoich dzieci będą proszeni  o wypełnienie dokumentu umożliwiającego osobom prowadzącym te zajęcia przejęcie opieki nad dziećmi.

Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informujemy, że w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Gierałtowice, nie ma zagrożenia w przeprowadzeniu egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Niezależnie od podejmowanych działań wszyscy mamy nadzieję, że negocjacje prowadzone pomiędzy przedstawicielami rządu i związków zawodowych zakończą się sukcesem  i wszelkie zaplanowane przez Gminę działania nie będą musiały być wdrożone.

 

 

Adresy świetlic Gminnego Ośrodka Kultury

Chudów – ul. Szkolna 72  (Dom Parafialny) tel. 604 917 720

Paniówki -  ul. Zwycięstwa 44 tel. 32 726 – 42 49

Przyszowice ul. Szkolna 4 (Budynek Starej Szkoły 2 piętro)  tel. 32 726 42 47

Gierałtowice ul. Korfantego 7b tel. 32 30 11 512

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera