Certyfikat Ministerstwa Energii dla Klastra Energii Górniczo Rolniczej Gminy Gierałtowice.

Certyfikat Ministerstwa Energii dla Klastra Energii Górniczo Rolniczej Gminy Gierałtowice

 

W dniu 6 listopada 2018 roku w Ministerstwie Energii w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla najlepszych Klastrów Energii w naszym kraju. W imieniu wszystkich podmiotów które tworzą nasz klaster nagrodę z rąk wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego odebrał wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel.

W dniu 28 czerwca 2018 r. Ministerstwo Energii ogłosiło II Konkurs dla klastrów energii, gdzie nabór wniosków trwał do 13 sierpnia 2018 r. W okresie naboru do konkursu zgłosiły się 84 klastry z 14 województw. W wyniku oceny formalnej odrzucono 16 wniosków, a 68 pozostałych skierowano do oceny merytorycznej. We wrześniu i październiku 2018 r. przeprowadzona została ocena merytoryczna, która odbyła się w formule Panelu Ekspertów. W czasie oceny merytorycznej klastry prezentowały swoje dotychczasowe działania oraz plany dalszego rozwoju. W imieniu klastra naszej gminy prezentację przedstawił wójt Joachim Bargiel.

W wyniku oceny merytorycznej Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw. Z woj. śląskiego certyfikat otrzymało również Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

DSC_0444.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy:
×

Zapisz się do newslettera