SPRAWY URZĘDOWE
Przejdź do poprzedniej wersji
strony www
KANAŁ RSS feed Dołącz do nas na Facebooku

Szkoła Podstawowa w Chudowie.

 

Dyrektor Stefania Michalska
ul. Szkolna 52, 44-184 Chudów
tel. 032 30 11 530
www.spchudow.republika.pl

 

W przedszkolu utworzono 3 grupy prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Każda grupa posiada swoją bardzo dobrze wyposażoną salę zabaw, do dyspozycji jest także sala telewizyjna z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym. Dzieci korzystają z sali gimnastycznej, ogródka oraz placu zabaw. W przedszkolu prowadzone są zajęcia z rytmiki, religii i języka angielskiego. Organizowane są wycieczki zarówno edukacyjne- do kina , teatru, jak i turystyczne. Podejmowane są inicjatywy mające na celu wzbogacenie zajęć dla dzieci. Przykładem tychże inicjatyw mogą być spotkania biblioteczne czy spotkania z aktorami. Przedszkole jest miejscem, w którym rozwijane są zdolności i zainteresowania dzieci, dlatego też nie może zabraknąć konkursów recytatorskich i plastycznych a także wyjazdów do zakładów pracy.

Wyjątkowym przedsięwzięciem było zorganizowanie w kwietniu 2011 roku I PRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ, w której wzięły udział dzieci z 5 przedszkoli. W trakcie zabawy dzieci miały okazję poznać bliżej świat sportu. Podczas sportowych zmagań płonął znicz olimpijski, a uczestnikom wręczono medale, puchary i upominki. Bardzo ważną rolę w działalności opiekuńczo-wychowawczej placówki odgrywają cykliczne imprezy środowiskowe takie jak: Dzień Górnika, Andrzejki, Mikołaj, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca, festyn rodzinny czy bal przebierańców.
Wszystkie te działania rozszerzają ofertę edukacyjną przedszkola oraz sprzyjają integracji społeczności lokalnej Chudowa.
Szkoła Podstawowa w Chudowie
www.spchudow.republika.pl
Szkoła z wielkimi tradycjami, posiada aktualnie 7 oddziałów, w których uczy się 92 dzieci.
Szkoła jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła się utworzenia klasy 6-latków do której zapisanych zostało 100% uprawnionych. Wiązało się to z przystosowaniem pomieszczeń oraz programów nauczania zgodnie z wytycznymi MEN. Dzięki realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Radosna Szkoła” placówka posiada nowoczesny plac zabaw otwarty w 2010 r. przez panią minister Krystynę Szumilas.
Szkoła w Chudowie to:
1. nowoczesne metody nauczania prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską z co najmniej 2 kierunkami nauczania.
2. bogato i nowocześnie wyposażona baza lokalowa z salą gimnastyczną, salą komputerową, biblioteką, stołówką oraz boiskami do gier zespołowych i lekkoatletyki
3. miejsce, gdzie pielęgnowana jest tradycja naszych przodków oraz ciągle poznawana historia miejscowości poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami i podejmowanie różnych projektów
• „Wnuczek i starka to fajno parka” – projekt realizowany dzięki współpracy z „Działaj Lokalnie” oraz z mieszkańcami Chudowa.
• „Artystyczne Spotkania na zamku śladami pisarza dworskiego Piotra Tuzinka”- projekt realizowany przy współpracy „Działaj lokalnie”, Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku „Castellum” i Fundacji "Zamek Chudów"
• „Otwarta Firma” – projekt realizowany po raz drugi w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod patronatem premiera Waldemara Pawlaka
• "Pokonaj siebie - edukacja alpinistyczna w Chudowie." - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS organizowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił.
• "Komputer i ja." - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS organizowany przez CEiWR w Przyszowicach.
Tradycją szkoły są cyklicznie organizowane imprezy
• środowiskowe: Dzień Górnika, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca”, dyktando dla rodziców , wieczornice poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, Jasełka, Biesiada „U Andrzeja i Barbórki” z występami znanych artystów śląskich scen.
• gminne: Turniej Piłki nożnej 5-osobowej, Przegląd Teatrzyków w języku angielskim, Przegląd Teatrzyków szkolnych organizowanych na zamku,
• Szkolne: Bal przebierańców, 3-dniowe wycieczki turystyczne klas IV – VI, zielone szkoły dla klas III, wyjazdy edukacyjne (teatr, kino, ekologiczne) Dzień Ziemi, Dzień Dziecka, Mikołaj, Andrzejki, Dyskoteki,
Uczniowie Szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnych konkursach zarówno na szczeblach gminnych, rejonowych i ogólnopolskich. Swoje talenty prezentują również w organizowanych imprezach.
W szkole oprócz języka angielskiego prowadzona jest nauka języka niemieckiego dla mniejszości niemieckiej.
Uczniowie mają możliwość korzystania z opieki Pedagoga Szkolnego. Corocznie prowadzone są zajęcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców przez Poradnię w Knurowie.
Szkoła organizuje również wyjazdy na basen z nauką pływania dla najmłodszych, oraz na lodowisko. Posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów: „Klub prymusa” – przyroda, matematyka, j. polski oraz zajęcia: sportowo-rekreacyjne z nauką tańca, dziennikarskie, plastyczne, wokalno-muzyczne, teatralne, komputerowe, j. angielskiego i j. niemieckiego. Działająca codziennie świetlica dla grup młodszych i starszych w dużym stopniu wspomaga zarówno uczniów jak i pracujących rodziców. Szkoła prowadzi akcję „Szklanka mleka”, w której biorą udział wszyscy uczniowie. Dzięki współpracy z wieloma organizacjami i instytucjami szkoła często jest współorganizatorem różnych imprez takich jak I EUROPELSKI DZIEŃ KOBIET z udziałem europosłanki Małgorzaty Hanslik oraz corocznej Sportowej Imprezy KLUBU FANÓW GÓRNIKA ZABRZE. Szkoła prowadzi również coroczne akcje charytatywne dla dzieci z domów dziecka oraz nawiązała współpracę z Ośrodkiem dla Osób Niepełnosprawnych w Mikołowie Borowej Wsi, organizując wspólne imprezy integracyjne.

 

 


Urząd Gminy Gierałtowice: ul. Ks. Roboty 48, 44-186 Gierałtowice | tel.: +48 32 30 11 300 | fax: +48 32 30 11 306 | e-mail:
Liczba wizyt: 10066088, w tym miesiącu: 177054, wizyt dzisiaj: 5035
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms